Dr. Gökhan Ürkmez (gaziantep)

Cafi

New Member
Dr. Gökhan Ürkmez (gaziantep)
Branş: Tüm Branşlar
İl: Gaziantep
İlçe: Şahinbey

Hizmet Verdiği Muayenehane / Klinik
Ofis Adı: Gaziantep Tıbbi Hipnoz Derneği
Ofis Telefon: (0505) 596 64 74
Ofis Adresi: Gaziantep Tıbbi Hipnoz Derneği
Dr. Gökhan Ürkmez Hakkında
"Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik, fakat bu arada çok basit bir sanatı unuttuk İNSAN GİBİ YAŞAMAK
MARTIN LUTHER Hipnotizma dendiğinde bugüne kadar yaşadığımız tecrübelerde, okuduğumuz haberlerde, izlediğimiz filmlerde genellikle eğlenceli, ama pek de inandırıcı olmayan bir sihirbazlık gösterisi vardır. Bu tür sahne gösterilerin de, bütün dikkatin hipnozitör de yoğunlaştırılması istenir. hipnozitör de elinde bulundurduğu bir cep saatini, bir kolye ya da bir kalemi, hatta yalnızca parmağını yavaşça sallayarak alçak ve etkileyici bir sesle “uykun var, göz kapakların ağırlaşıyor, gözlerin kapanıyor ve derin bir uykuya dalıyorsun…” gibi sözler söyler.
Yapılan şey hipnoz mudur ya da hipnotizma gerçek midir? Kuşkusuz bazı durumlar da, özellikle izleyicilerin arasından çıkıp gelen ama aslında hipnotizmacı ile birlikte çalışan bir “gönüllünün” hipnotize edildiği sahne gösterilerinde kandırmaca vardır. Bu nedenle bazı ülkelerde konuyla ilgili sahne gösterimi yapılması tamamen yasaklanmıştır. Ancak hipnoz denen bu uykuya benzer özel psikolojik durumun ve telkinle hipnoz durumu yaratabilen hipnotizma yöntemlerinin gerçekliği artık laboratuar ortamında bilimsel deneylerle, bilimin de desteklediği bir seviyeye gelmiştir.
Hipnotize edilen kişi uyuyormuş gibi görünse de bu durum bildiğimiz uyku hali değildir. EEG (elektroansefalograf) denen ve beynin elektrik etkinliğini kaydeden bir aygıtla yapılan deneyler, hipnotize edilmiş bir kişinin beyin dalgalarının uyku halinden farklılıklar gösterdiğini kanıtlamaktadır.
Hipnoz durumuna ışık tutacak pek çok güvenilir deney ve gözlem yapılmıştır. Hipnozda, özellikle Bilinçli Hipnoz Ekolünün uygulamalarında, kişi çevresinde olup bitenleri duymakta, sokaktan geçen arabanın, çalışan bir matkabın gürültüsünün, yan odadan gelen çok kısık bir müziğin bile farkındadır ve bu sesleri duyar. Sadece hipnozitörün söylediklerini değil kendi cevaplarını ve o an etrafındaki tüm sesleri hatırlar. Hipnozitörün, kendisine söylediği bir davranışı değerlendirme ve uygulamama gücüne sahiptir.
Bir insanın hipnoz durumunu yaşayabilmesi için kesinlikle ilk şart, istekli ve hazır olmasıdır. Hipnozitöre tam olarak inanmalı ve güvenmelidir. Hipnozu uygulayan kişilerin hipnoz eğitimi almış ve kendini yetiştirmiş, Tıp doktoru, Diş hekimi veya Psikolog olması gerekmektedir.Dr. Gökhan Ürkmez Duyurusu
Bilinçli Hipnoz ile Farkındalığınızı artırın...


Hayata Hoş Geldiniz
"Hayatta en büyük eğlence; başkasının ‘yapamazsın’ dediğini yapabilmektir.

" Walter Bagehot "

Guguk KUşu" filminde Jack Nichoson akıl hastanesinde; Çok ağır bir mermer havuzu kaldırabileceğine dair diğer hastalarla iddiaya girer.

Yüklenir ve havuzu kaldırmaya çalışır ama kaldıramaz.

Diğer hastalar onunla alay ederken birşey söyler : "Ben en azından denedim"

Sizde yaşamayı başarmak için için en azından bir kez deneyin ve yılmayın. Bugün olmayacak belki yarında ama birgün mutlaka...
 
Instagram takipçi satın al Betpark giriş Kolaybet giriş Grandpashabet giriş Betgaranti giriş
Üst