Erkekler "Zengin Kız", Kadınlar "Eğitim" Diyor

Jade

New Member
Erkekler evlilik için mali durumun önemli olduğunu düşünüyor. Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar iyi bir eğitim ve kariyere zengin kocadan daha fazla güveniyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırmada erkek evlada sahip ebeveynlerin yüzde 38'i oğlunun mali güvencesinin zengin bir kızla evliliğine bağlı olduğuna inanıyor. Buna karşı kız evlada sahip anne ve babaların yüzde 32'si kızlarının mali nedenlerle evlendiğini söylüyor.

Scottish Widows sigorta şirketinin 1000 ebveyn arasında yaptığı araştırmada çarpıcı sonuçlar elde edildi. Buna göre kadınlar erkeklere göre daha fazla eğitim ve kariyere inanıyor.

Araştırmaya katılan kız çocuğa sahip ebeveynlerin yaklaşık 10'da sekizi "iyi bir lise ve üniversite iyi bir meslek getirir. Dolayısıyla bu da gelecekte büyük bir mali güvence anlamına gelir" şeklinde düşünüyor.

Araştırmayı değerlendiren Oxford Üniversitesi Ekonomi Tarihi Bölümü'nden Prof. Jane Humphries, "(Jane Austen’ın 1813 yılı basımı Aşk ve Gurur kitabından esinlenerek aynı adla sinemaya aktarılan filmdeki) Elizabeth Bennet sınıfındaki bir kadın 19. yüzyılda çalışırsa felaket anlamına geliyordu. Ama artık öyle değil. Kadınların erkekleri cezbetmesi için çeyiz ve eve ihtiyacı yok. Onların iyi bir eğitim alması için öğrenci harcı ve krediye ihtiyacı var" dedi.
 

Ask-i-LaL

New Member
Cevap: Erkekler "Zengin Kız", Kadınlar "Eğitim" Diyor

eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır..diyorum ben..
Eğitim değilde anlayış istiyoruz bence..Eğitim alınca erkeklerin değişeceği yanılgısına kapılıyoruz.Tamamen yetiştirilme tarzıyla alakalı bi durum.
 
Instagram takipçi satın al Betpark giriş Kolaybet giriş Grandpashabet giriş Betgaranti giriş
Üst