Kiraz sapıyla zayiflayabilirsiniz

Cohen

New Member
Kiraz sapıyla nasıl zayıflarımKiraz sapıyla nasıl zayıflarım,kiraz sapıyla zayıflama Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Doç. Dr. Yeşim Okay kirazın çok sayıda hastalığa şifa kaynağı olduğunu, sapının kaynatılarak suyunun içilmesinin zayıflamada etkili olduğu bildirdi.


Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Doç. Dr. Yeşim Okay AA muhabirine yaptığı açıklamada, hasadı devam eden kirazın, bu yıl bol ve ucuzolduğunu söyledi.

Kirazdaki üretimin yurt dışından gelen talepler nedeniyle her yıl biraz daha arttığını ifade eden Okay, bu yıl toplam üretimde yüzde 30 bir artış beklediklerini kaydetti.

Kirazın çok sayıda hastalığa iyi geldiğinin bilimsel olarak ispatlandığını anlatan Okay, mevsimi olması nedeniyle bol bol tüketilmesini önerdi.

Kirazda antosiyaninin ağrı kesici özelliği olduğunu ifade eden Okay, ``Bu özelliğinin yanı sıra antosiyaninler vücuttaki toksik maddeleri temizleyenantioksidan özelliğe de sahiptir`` dedi.

Kirazın kolesterolü düşürdüğünü, bünyesindeki fosforun sinirleri güçlendirerek sakinlik sağladığını belirten Okay, şöyle konuştu:

``Kirazın idrar sökücü özelliği vardır. Böbrek ve safra kesesi taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Vücuttaki fazla suyun atılımına da yardımcı olur. Bunun yanı sıra vücuttaki nikotinin vücuttan atılmasına yardımcı olur, ağır ilaçlar gibi nedenlerle yorulan karaciğerin iyileşmesini sağlar. İçerdiği A vitamini sayesinde de gözlere iyi gelir. Ayrıca, vücut direncini de artırır.``

Kiraz ağacı kabuğunun kaynatılarak içilmesinin ateş düşürücü etki yapacağını bildiren Okay, kiraz çiçeklerinin göğsü yumuşatıp, balgam söktüreceğini söyledi.

Okay, kiraz saplarının kaynatılıp içilmesi ile de kilo verdirici özelliğinden faydalanılabileceğini bildirdi.

 

HTML

Instagram takipçi satın al Betpark giriş Kolaybet giriş Grandpashabet giriş Betgaranti giriş
Üst