MacBook’ta Windows 7?

Jade

New Member
Son günlerde bazı iyi haberlerle karşılaştık. Bunlardan birisi Windows 7 Ultimate RTM’in birkaç gün önce İnternet’e düşmesiydi. Şayet isterseniz İnternet’e sızmış olan bu kopyayı siz de edinebilirsiniz. Ancak bunun yanında bazı hoş olmayan haberler de var.

Windows 7 RTM, Vista SP2 ve SP3 ile kapıştı. Sonuç belli; Windows 7, Vista’ya göre çok daha rahat bir kullanım sunuyor. Her şey daha geçirgen ve yumuşak hatlarıyla karşımıza çıkıyor. Yeni işletim sisteminin Vista’dan daha görsel ve bunun yanında performans odaklı olduğunu hepimiz görebiliyoruz. Bunun yanında yapılan testlere göre Windows 7’nin, XP’ye göre açılış ve kapanış sürelerinin daha uzun olduğu belirtiliyor.

Hepsi bir yana, ilginç bir test daha mevcut. Windows 7, 15’’ MacBook Pro ile test edilmiş. İşletim sistemini MacBook Pro’ya yüklemesi yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Windows 7’nin MacBook Pro’da orijinal işletim sistemine göre daha hızlı ve kararlı çalıştığı söyleniyor.

Ancak tek problem pil. Ekran parlaklığını sonuna kadar düşürmüş olsanız dahi MacBook Pro’nun pili yaklaşık olarak 1.5 saat gidiyor. Bu da tabii ki kullanıcılar için büyük sıkıntı zira 1.5 saat’lik zaman dilimi gerçekten çok kısa. Şayet pil sorunu da halledilirse Windows 7’li MacBook Pro, tadından yenmez gibi görünüyor.
 
Instagram takipçi satın al Betpark giriş Kolaybet giriş Grandpashabet giriş Betgaranti giriş
Üst