Öğün Yerine Geçen Ürünler

Jade

New Member
Eğer kilo vermek istiyorsanız, gün içinde öğün atlayıp, kalorisi hesaplanmış ve besin değeri dengelenmiş öğün yerine geçecek ürünler -genellikle solüsyon türünde içeceklerdir bunlar- alırsınız. Birkaç da normal öğün yer, verdiğiniz kiloları takip edersiniz. Pek fazla tartışma olmadığı için, pek çok insan zayıflamak için bu yolu seçiyor ve başarılı oluyor. En çok bilinen SlimFast, Cambridge diyeti gibi başka markalar da var, ayrıca öğün yerine geçen barlar, çorbalar vb. de satın alabilirsiniz.

Diyet
Zayıflayan birçok insan günde bir normal öğün, iki atlamalı öğün yer. Bu öğünler 200-250 kalori, normal öğünler 600 kalori içerir. Meyve ve yağı alınmış süt gibi ekstralarınız vardır.
Günlük kalori miktarı: 1200
Vaat edilen kilo kaybı: Belirtilmemiş.
Günlük yemek listesi:
Kahvaltı: Milkshake
Kuşluk: Elma
Öğle: Milkshake
Akşam: Izgara tavuk, fırında patates, 2 servis kaşığı sebze, etsuyu ve muz.
İçecekler: 6-8 bardak su ya da kalorisiz (diyet) içecekler.
Kısa süreli etkiler: Gün içinde iki öğün yer değiştirdiğinde kilo kaybı hemen başlar. Vücut yağlarının/sıvılarının atılması diğer düşük kalori diyetlerindekiyle aynıdır.
Uzun süreli etkiler: iki araştırma öğün değişiminin etkin bir yöntem olduğunu ortaya koymaktadır. Bir tanesi, SlimFast tarafından desteklenen ve 2001 yılındaki Avrupa Obezite Kongresi'nde sunulmuş çalışmadır; bu çalışma diyet yapanların kontrol grubundakilerden daha fazla kilo verdiğini göstermiştir.
Diğer çalışma ise American Journal of Clinic Nutrition tarafından yayımlanmıştır ve verilen kiloların dört yıl sonra bile korunduğunu göstermiştir.

Kullanım kolaylığı: Çok kolay ve uygundur. Sadece karıştır ve çalkala, kutuyu aç, iç ya da ye.
Maliyet: Yediğiniz yemeklere kıyasla mantıklı fiyatları var.
Damak zevki: Lezzet seçimi, önemli de olsa şunu anlamalısınız ki bu ürünleri kullanmak herkes için kolay değildir. İşlevleri önemlidir, lezzetleri değil. Bu bir sorun olabilir tabi ve pek çok insan yemek yemeyi sevdiği için asın kilo almıştır.
Tokluk: Korktuğunuz kadar değil ancak çok fazla çiğneme olmadığı için ağızda bir tuhaflık olabilir. Solüsyonlar çok hızlı tüketildiği için psikolojik tokluk gerçekleşmez.
Sağlık faktörü: Dört yıl süren bir araştırmaya göre öğün yer değiştirme diyetini yapanların sağlıkları düzelmiş, kan basıncı, insülin seviyesi kolesterol değerlerinde iyileşme görülmüştür. Ama bu yöntem ne olursa olsun kilo veren herkeste görülmüş olmalı. Öğün yer değiştirme ürünleri yönetmeliklere göre hazırlanmıştır, dolayısıyla vitamin, mineral ya da temel besin maddeleri bakımından eksik kalmazsınız.
Bilimsel Temel: Yer değiştirme ürünleri kaloriyi azaltır ve bu daha az enerji üretiminize ve kilo vermeniz yardım eder.
 
Instagram takipçi satın al Betpark giriş Kolaybet giriş Grandpashabet giriş Betgaranti giriş
Üst