Golden Cinsi Köpek Getirdim

Tevfik

wmzilla.com
Üye
Merhaba arkadaşlar, Golden cinsi bir köpek getirdim eve arkadaş verdi sağolsun. Evimiz bahçeli olduğundan dolayı köpeği bağladığımda susmuyor, ama boşta olduğunda hiç sesi çıkmıyor. Ne dersem yapıyor, ne yalan söyleyim bizim yeğenlere söylesem yapmazlar :) Benim hoşuma gitti yani köpek böyle bir köpek besleyen var mı? Ne yapmam lazım? Başka sitelerden araştırmadım burada size danışmak istedim.

RoYaL

wmzilla.com
Üye
Golden ev köpeğidir dışarda fazla yaşamaz hele oralar soğuksa birde goldenlar ozgur olmak ister

rapoel

wmzilla.com
Üye
İlk olarak sabit, 7/24 hizmet veren tercihen kliniği olan bir veterinerin olmalı. Köpeğin ilk aşılarından itibaren gelişimini o takip etmeli ve hayvanı tanıyıp rahatsızlandığında neye ihtiyacı olduğunu bilmeli. Bunun içinde bir karne çıkarman lazım. Veteriner zaten bu konuda yardımcı olacaktır. Onun haricinde köpeğin vücudundan ve ağzından ona sarıldığında rahatsız edici bir koku gelmesini istemiyorsan yalnızca ve yalnızca kaliteli köpek mamalarıyla besle. Doğru mama ve gıdayla beslenmeyen köpeklerde; vücut ve ağız kokusu, sürekli kaşıntı, tüy dökülmesi ve alerjik enfeksiyonlar sonucu doğabilecek ölüme kadar yolu vardır. Pek çok köpeğin tavuklu mamalara alerjisi vardır mesela. Tercihen kuzu eti ya da somonlu mamalar tercih edilir. Yavru ise mutlaka kemirebileceği oyuncaklar al ve haftalık olarak değiştir. Oyuncaklardan sıkılmasına izin verme ki diş çıkardığı dönemlerde olmadık yerleri kemirmesin. Onun dışından tuvaletini belli bir noktaya alıştır. Bahçe içerisinde gezerken olmadık yerlerde ayağının altında sürprizlerle karşılaşma diye söylüyorum. Mutlaka bir kulübe, içerisinde minder ve hatta battaniye olmalı. Kış aylarındayız, yavru köpeklerin ciğerleri hassas olur. Çok üşütürse enfeksiyon kapabilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar başka bir sorun olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.

KS
Tevfik

Tevfik

wmzilla.com
Üye
Yardımlarınız için teşekkür ederim çok sağolun arkadaşlar, şu an kapı önündeki halı üzerinde yatıyor :)

rapoel

wmzilla.com
Üye
O şekilde yaşaması çok tehlikeli bence evde bir oda ayır yaza kadar. Ayrıca kaç aylık şuan?

KS
Tevfik

Tevfik

wmzilla.com
Üye
2 yaşında şu an yuva getirdi arkadaşlar inan herşeyi mis gibi yuvası falan gündüz arkadaşa yuva yap demiştim mobilyacı kendisi harika bi yuva yapmış dükkanı açmış sağolsun :) İçerisini dediğiniz gibi yaptım. Sıcak süt pişmiş et falan da verdim bayağı

Senarist

wmzilla.com
Üye
tevfik abi bende de sibirya kurdu vardı has bişeydi görsen bayılırsın ama annem istemedi bizde bir akrabaya verdik inşallah yavrularını alacağım :D
bu arada golden beslemeyi bende isterdim

KS
Tevfik

Tevfik

wmzilla.com
Üye
Sibirya kurdu gelecekti arkadaşımdan ama yalan oldu. Bende severim sibirya kurtlarını, ama golden bi başkaymış :)

KS
Tevfik

Tevfik

wmzilla.com
Üye
Bende ki erkek eğer yavrularsa söz sana göndercem bütün yavrularını :D