İş Kazası Geçirdim Ne Yapmalıyım

sudedenizz

Yeni Üye
Üye
Geçen sene bu tarihlerde temizlik görevlisi olarak çalıştığım iş yerinde merdivenlerden düştüm. Düşüşüme sebep olan en büyük nedenlerden biri de merdivenlerin aşırı dar olmasıydı. Geçirdiğim kazadan sonra iş kazası tanımı konusunda araştırma yaptım ve https://www.besler.av.tr/is-kazasi-tanimi-nasil-yapilir-is-kazasi-nedir/ bağlantılı makaleden geçirdiğim kazanın iş kazası tanımı kapsamında olduğunu öğrendim. Yine iş kazası nedir ile ilgili yaptığım araştırmalar ile de bu konudan iyice emin oldum. Ancak şöyle bir durum var ki geçirdiğim iş kazası ile ilgili sosyal güvenlik kurumuna hiç bir şekilde bildirim yapılmadı. Kaza sonrası sağ bacağım kırıldı ve sağ bacağımda bulunan sinirler aşırı derecede hasar gördü. Artık düzgün yürüyemiyorum. İş kazası sonrasında da işten hiç bir hakkımı alamadan çıkarıldım. BESLER.AV.TR adresinde bu konuyla ilgili de bir çok makale buldum ve bir çok hakkımı talep etmek istiyorum. Size sormak istediğim dava yoluna gitmeden önce eski işverenim ile görüşmeli miyim? Daha önce iş kazası veya işçi alacağı için avukatlık hizmetinden yararlanan var mı? İş kazasını bildirmemenin de yaptırımları bulunmakta acaba işverenim bundan korkarak haklarımı hemen verebilir mi yoksa hiç veya daha azını mı vermek ister?